1 207 дільничних виборчих комісій утворено на Донеччині

17 Березня 2019

демократія

Станом на 15 березня в Донецькій області працює 1 207 дільничних виборчих комісій. Найбільша кількість з них – у Бахмуті, найменша – у Зайцевому.

151 дільничну виборчу комісію утворила ОВК №46, що у Бахмуті. З них великі  — 27, середні  — 86, малі — 37. 2 ДВК утворено ОВК № 51, що у Зайцевому, у так званій «сірій зоні».

До загального складу ДВК по області найбільше кандидатур включено від кандидата Петра Порошенка — 1 124 члени, Олега Ляшка — 1 119 осіб та Володимир Петров  —  1 108  членів ДВК відповідно. Найменше представників у комісіях має Олександр Данилюк — 2 особи.

Не скористались правом внести подання щодо кандидатур до складу ДВК на Донеччині 8 кандидатів: Роман Насіров, Валентин Наливайченко, Олександр Мороз, Віталій Купрій, Аркадій Корнацький, Інна Богословська, Ольга Богомолець, Геннадій Балашов.  

Серед керівного складу комісій переважають представники Юлії Литвиненко — 156 осіб, Петра Порошенка — 155 та Олега Ляшка — 154 особи. Найменше представників у керівному складі має Олександр Данилюк — 1 особу.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер