На Донеччині всі 12 ОВК розпочали свою роботу, в тому числі – і в так званій «сірій зоні»

22 Лютого 2019

ОВК Зайцево

Станом на 20 лютого всі ОВК в Донецькій області провели перші засідання. Керівництво 12 ОВК заявило про наявність кворуму, що і стало підставою для проведення засідань. 

«20 лютого спостерігачі ОПОРИ на Донеччині відвідали засідання всіх окружних виборчих комісій. Вчора вирішувались технічні та кадрові питання забезпечення роботи ОВК. Зокрема, з загального переліку ОВК, 2 – знаходяться у так званій «сірій зоні». Це селища міського типу Зайцеве та Очеретине», – зазначила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

За словами спостерігачів ОПОРИ, ОВК у Зайцевому – це зала очікування на автостанції поблизу нульового блокпосту. Вся будівля складається з двох кімнат: невеликої диспетчерської та трішки більшої зали очікування. Для того, аби члени ОВК могли зібратися на засідання, з сусідньої їдальні принесли столи та стільці. Ще додаткові стільці привезли з військово-цивільної адміністрації, яка знаходиться за шлагбаумом від автостанції. Ніякою технікою (ксерокс, копіювальний апарат чи комп’ютер) ця зала не обладнана. Все, що є в кімнаті – це телевізор, барна стійка та ручний рукомийник.

ОВК у смт. Очеретине розмістилась у будинку культури. В самому будинку культури нещодавно відкрили дитячий розважальний центр «Смайл», саме в даному приміщенні і відбувалося засідання комісії. Кімната простора, з новим ремонтом, обладнана робочими стільцями та столами, є WI-FI.

Ознайомитись із повним переліком ОВК на Донеччині можна на сайті Центральної виборчої комісії.

Нагадаємо, під час чергових виборів Президента України, які заплановані на 31 березня 2019 року в Донецькій області кількість виборчих дільниць, охоплених голосуванням, збільшилась на 85.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Донецькій області

тел.: 095766 52 77

e-mail:  nastiona87@gmail.com